Det är väl satan att inte min dator kan fungera som den ska! Blir så jäkla förbannad och frustrerad! Bl a kan jag inte bränna musik, inte skicka musik, inte lägga i dropbox mm mm….. Att det händer när det är vår mest intensiva period på året, det är för mig ofattbart! Hoppas på hjälp idag annars sprängs jag i bitar!
Ska vända min ilska till annat och skicka in ett medborgarförslag om vad dom kan göra med slagghögarna som man ser när man kör in i Falun. De måste gå att få till intressantare!
Inte så mycket folk igår på uthyrningen, så jag hann med en del inför julshowen och kläder istället. Det är skönt att gå där och leta, tänka och få till det. Tror en outfit t tjejerna blir superbra:) Nu gäller det att dom ska hinna byta om också:) Killarna … ett senare problem:)
Christer var här och läste manus med Pigge igår. Bra att göra så, får lite hintar om var det haltar och lite nya vändningar. Tack Christer! Du är en pärla:) Eller förresten ett helt pärlhalsband, med tanke på allt du behärskar och hjälper oss med!

Christer i Cykelakuten.
Pigge ska redigera och fixa till manuset idag, förhoppningsvis skickas det ut till ensemblen under helgen. Spännande att höra allas åsikter.
Min dag ser ut att tillbringas vid datorn…. jobba med det som funkar. Fixa till slutet på showen, vore skönt att få det klart.
Jag ser framemot lördag! Då ska vi på Magasinet och se “Freddie 70 years”! Queens musik är fantastisk! Roligt att kolla på olika framträden:) Har flera inbokade framöver som tur är.
Trevlig helg!
/Eva