Vilken fantastiskt roligt reklamfilm vi fick till igår! Mats Ingels, Lillis, Carina och jag. Den kommer på hemsidan snarast:) Perfekt reklam inför årets Rugguggla:) Det behövdes bara 2 tagningar så satt den. Fullt med rullskidåkare svärmade runt oss medan vi höll på, hejade på Gunlög och Berith till och med:) Så himla kul!
Vi passade även på att ta lite bilder, ifall det behövs framöver.

En sexig liten gobit som förhöjer skönheten i utsikten.
Fin vy vid hopptornen:) Vi gjorde också det sista på reklamfilmen inför Julshwowen, den kommer också att bli fantastiskt bra! Det är flyt nu:..
Fast inte med datorn och telefonen…. Satan vad less jag blir på teknik! Vi passar verkligen inte ihop. Förhoppningsvis är nu datorn lagad, ska bara få en ny telefon också så kanske det blir lugnt i tekniklägret.
Gårdagen var ett evigt flängade, fixande och totalt rörig. Uträttade 7 ärenden på stan inom loppet av 20 min, snacka om svettig efteråt:) Hann även till Svärdsjö för att få hjälp med lite lagningar av kläder. Innan det hade jag hittat 2 kanonlåtar till Ruggugglan, mailat låtar till Lars för att skriva texter till. Filmade på Lugnet och avslutade på uthyrningen där det var full rulle. Ibland är det flow, allt bara flyter på:) När jag kom hem var jag jättetrött, vad står i tv-rummet då?! Massa mys och tända ljus! Goingen hade slagit till:) Helt underbart!
Idag koreografi till Julshowen vi ska jobba med imorgon. Ska även förbereda inför kollationeringen med Ruggugglan som också är imorgon. Vips insåg jag att jag dubbelbokat mig:) Men det löser sig det med.
Manus är utskickat, artisterna är så förväntansfulla:) Dom kommer verkligen inte bli besvikna! Det är ett otroligt roligt och vansinnigt manus! Vad sägs bl a om att Henrietta tränar karate:)
Min träning ligger på is nu, länge sedan jag gjorde nån fysiskt tyvärr. En vecka är lång tid:)
Trevlig helg!
/Eva