Ont om tid har vi gott om:) Tiden verkligen rusar fram! Det är alltid så, nu ser man vad man har kvar att göra och vilken tid som inte finns….
Det går bra för Pigge med Rugg-repititionerna! Det blir verkligen kul säger han:) Visste väl det:) Jag har inte varit där ännu, fullt upp med Julshows-rep och massa annat. Tror aldrig det varit så här rörigt någonsin faktiskt, både privat och jobb…. Hoppas alla har överseende med om nåt missas.
Jag har forfarande ingen dator…. Gud så frustrerande det är! Kan bl a inte fakturera, gå in i gamla dokument mm mm. Det är verkligen inte roligt det här! Jobbar från en bärbar dator, provisoriskt med möjligheter. Men det måste gå.
Idag ska jag styra upp filmning med gäst-artister till Julshowen… kommer att bli hur bra som helst! Micke Ludwigsson är en klippa som klarar allt, trots att kanske mina visioner är “konstiga”:) Härligt att jobba med folk där ingenting är omöjligt:)
Ikväll Rugg-rep och Julshowsrep. Jag ska på julshowsrepet; prova lite kläder och sen få se lite koreografi som Miriam gjort. Spännande:)
Tur vi har två ljuspunkter här i lägenheten nu! Emilie och Charlie:) Så mysigt! Försöker hinna vara med dom också så mycket som möjligt. Så roligt att ha dom här:) Deras hus genomgår lite renovering och målningsarbeten så då passar det ju bra att dom är här.
Ny dag och nya tag! Härligt!
Må så gott!
/Eva