Jodå, Pigge kom hem med ett brett leende igår också! Plus svettdroppar över hela sig:) Det är tufft att regissera stora scener med mycket folk, speciellt när han är på scenen själv samtidigt. Men dom kom igenom dom scener dom skulle så nu kan han vila upp sig under helgen.
Sådär med folk på uthyrningen igår…. Det är ialla fall nymålat och fint där nu:) Tänk att det är 5 år sen vi startade den! Den 8/10 tror jag det var. Helt fantastiskt vilken bra idé det blev! Alla kläder som bara hängt i ett förråd kom till användning för massor av folk. Helt perfekt!
Imorgon repar Julshowsgänget koreografi och därefter sång. Det går sakta men säkert framåt! På onsdag nästa vecka blir det Dalasalen-rep. Snart är det premiär:)
Idag åker vi till Stockholm, ska se After Dark ikväll. Som jag ser framemot det! Jag har sett många shower med dom och de är helt fantastiska. Vi är ett gäng som ska äta middag och sen blir det show. Får se hur mycket jag orkar, är verkligen inte i fas men nu får jag kämpa lite, kan inte missa det här! På lördag blir det barnvakt hos Emilie. Mysigt med dom små:)
Trevlig helg!
/Eva